Eurookná cenník

V súčasnosti už vývoj moderných euro okien dospel tak ďaleko, že zákazník si môže vybrať euro okná akýchkoľvek tvarov a typov. Cenník euro okien je zostavený podľa určitého typu eurookna. Záleží od rôznych faktorov, ktoré ovplyvňujú cenu euro okien. Euro okná sa väčšinou vyrábajú na mieru domu. Sú oveľa kvalitnejšie ako plastové takže sú aj o dosť drahšie ako plastové. Niektoré firmy dávajú svoje euro okná za polovičné ceny s rôznych dôvodov.

Hlavné faktory v cene sú rozmery okien, množstvo, členenie – počet krídel, spôsob otvárania, farebnosť povrchu, typ skla, typ dreva, požadované služby od firmy a iné doplnky. Výber je skutočne veľký a tak firmy väčšinou ponúkajú vzorový cenník svojich služieb a okien. Väčšinou na internete nenájdeme celý sortiment firmy a tak je lepšie ísť priamo do sídla alebo nejakej pobočky kde sa môžeme poradiť s predavačom a pozrieť rôzne katalógy.

Najlacnejšie a najmenšie okná sa pohybujú okolo 130 eur. Drahšie okná nájdeme aj 1 000 eur za jeden kus. Tvar sklenenej blany je taktiež dosť dôležitá. Okrúhla stojí viac ako trojuholníková alebo štvorcová. Pre veľké zákazky ako napríklad školy, úrady, budovy a iné sa dávajú špeciálne zľavy a taktiež to preplácajú aj fondy európskej únie. Na internete nájdeme rôzne zoznamy a porovnanie firiem medzi sebou ako cenami tak aj kvalitou okien. Okná je taktiež možné zobrať aj na splátky ale s tým že zaplatíte viac ako je ich skutočná hodnota. Je dôležité si vybrať okna podľa kvality a nie podľa ceny. To že si vyberieme lacné okná neznamená že budú aj kvalitné.